PROJECT DEVELOPMENT - Strategické řízení projektů na míru
Email: info@jakubjonas.com Tel:  +420 603 922 253

Dělám toho tolik a nic mě nevydělává… Proč to tak je?

Znáte ten pocit, kdy se můžete přetrhnout, děláte mnoho věcí, jen abyste zvýšili šanci svého úspěchu. Řídíte se heslem čím víc, tím líp. Znám ten pocit, kdy jsem se rozhodnul rozjet web s mnoha kampaněmi najednou, s tím že jsem si říkal – jo teď ze mě bude milionář!!! Mám toho tam tolik, že mě úspěch nemine! Nebo teď mám 3 práce, už nikdy nebudu muset řešit peníze! A výsledek? No tržba na webu 0,00,-  .

Jakub Jonáš

Problémy ve všech pracích, žádný volný čas, a paradoxně, těch peněz to taky tolik nepřineslo. Ale proč to tak je?! Tak na to přijdeme! Myslíte si, že když děláte 3 práce, děláte je všechny naplno? Když se učíte, u toho vaříte, potom ještě stíháte být podporou kamarádce na telefonu – njn hold třeba holky umí víc věcí najednou, než mi primitivní divoši. A co třeba učit se, přitom pařit počítačové hry a ještě uklízet pokoj! Znáte podobnou situaci?

 A teď se zamyslete.

Povedlo se vám vše, co jste dělali najednou, naplno nebo tak jak jste chtěli? Pořád to slyšíte: Je důležité dělat jednu věc, ale pořádně a potom si přidat další. Ale kolik lidí to opravdu dělá? Abyste k tomu dospěli, je to celkem proces nebo pořádné rozhodnutí . Opět, zkuste si vzít papír, napište si všechno, co děláte, ať je to práce nebo volný čas, koníčky – to je jedno. Napište si seznam těch věcí, všech, přemýšlejte potom:

  • V čem z toho jste opravdu dobrý?
  • Co vás baví více, co méně?
  • Čemu se chcete opravdu věnovat?
  • V čem se chcete zlepšovat?

Potom vyškrtejte vše nedůležité, co vás nenaplňuje, kde ztrácíte jenom čas, který byste mohli věnovat něčemu jinému. Nebo ten čas využít lépe. V práci je to nejdůležitější, musíte pochopit, že je potřeba správný focus – neboli zaměření!

Jak píše John C. Maxwell  – úspěšní lidé se zaměřují na silné stránky, nikoli na ty slabé a je to pravda a sami si to zkuste ověřit.

Proč to tak je?

Jednoduše jsme jen lidi, a pokud se vám má v něčem opravdu dařit, musíte tomu věnovat co největší pozornost. Pokud děláte mnoho věcí, svou pozornost tříštíte, takže nemáte plnou pozornost na důležitých věcech a ejhle najednou se nedaří vůbec nic. Pokud to sami nezažijete, nejspíš stále budete dělat všechno, ale nic , stejně jako já. Pokud chcete, aby se vám začalo něco dařit, věnujte tomu plnou pozornost. Zaměřujte se na své silné stránky, nikoli na ty slabé. Ano pokud jsou ty slabé stránky opravdu nedostatky v běžných věcech, to je věc jiná a tam je potřeba na nich pracovat, ale pokud jste skvělý manažer a chcete dělat k vašim službám webové stránky, najděte si na to někoho. Protože když jste dobrý manažer, raději se zaměřujte na to, abyste byl ještě lepší nebo přidávejte věci, co s tím souvisí, ale nesnažte se učit programovat, abyste mohl dělat i webovky. Zní to srozumitelně? Najdete v tom logiku? Najdete se v tomhle článku? A co je nejdůležitější? Ano fokus a hlavně akce!

Pokud se chcete v něčem zlepšovat, něco proto udělejte!

Tak co? Jaký je Váš plán?

Můžete mě sledovat na FB.

Můžete taky sledovat mou práci na FB stránce. 

A pokud ani tohle nestačí, staňte se součástí stejně smýšlející komunity lidí, kde se rádi o Vás něco dozvíme. 🙂

Budu rád také za komentář zde, jak na Vás článek působí a zda s tím souhlasíte nebo nikoliv. Jsem rád i za typy na zlepšení. 🙂

 

Tagy:

Jakub Jonáš

Cílevědomý a nepoučitelný workoholik. Optimista, který se už nemohl dívat, jak se tvoří svět bez něj.

Komentáře