PROJECT DEVELOPMENT - Strategické řízení projektů na míru
Email: info@jakubjonas.com Tel:  +420 603 922 253

Mladý a naivní

Určitě jste mnohokrát slyšeli tyhle slova. Já je poslední dobou slyšel taky mnohokrát a určitě to není poprvé ani naposled. A víte co? Vůbec mi to nevadí, protože na tyhle dvě slova mám úplně jiný pohled.

Přesná definice slova naivní zní:

naivní dětsky prostý, bezprostřední, jednoduchý, nestrojený, nenucený.

Takže proč mám jiný názor?

Ze startu si položte otázku, není lepší být naivní? Odpovědí budou nejspíš podobné a budou se přiklánět k názoru většiny: Ne! Jak ho to mohlo napadnout? Co že je lepší? To má být sranda? No jo no, je tak naivní, až to bolí. Dobře chápu váš názor a teď se podělím o ten můj. Lidí zažívají mnoho životních lekcí denně, každou minutu někoho potká drahá životní lekce, ať je malá nebo velká, není to nic nového. Mě se tohle i na můj mladý věk stává docela často. Život začínajícího podnikatele není úplně jednoduchý, už jen kvůli mému věku. Jenže lekcí je mnoho, mnohokrát potká mnoho lidí stejná lekce, ale i přesto je v nich velice zásadní rozdíl, v každé nějaký je, co si budeme namlouvat. A jaký je tento rozdíl?  Pět lidí potká stejná lekce a je v ní rozdíl? Co?

Rozdíl je v tom, jak  daný člověk tu lekci bere, co v ní vidí, jaký má k ní postoj. Postoj lze ovlivnit velice, ale velice snadno. Čím je člověk starší, čím delší dobu tady je, tím víc životních lekcí ho potkalo, některé se opakují. A vždy nebylo lehké je překonat a někdy jich bylo už tolik, že pak už jste neměli energii v tom pokračovat a radši jste se vyhýbali všemu, co s tou lekcí souviselo.

Nemám pravdu?

Ano jsem mladý a ano jsem i naivní – vidím věci jednoduše, nestrojeně, prostě tak jak jsou. Nemám za sebou z daleka tolik lekcí co lidí o kus starší než já a vím, že mně jich ještě mnoho čeká, ale můj pohled na to? Vidím v nich příležitost a s radostí na ně čekám – ať jsou tvrdé, jak chtějí, protože každý pád a každá chyba je krok dopředu.

Řídím se heslem:

Když za něčím jdeš, a dosáhneš toho, je to výhra.

Když za něčím jdeš, a nedosáhneš toho, je to taky výhra, protože získáš zkušenost, která tě tak nebo tak posune.

Takže ano jsem mladý a naivní, nemám za sebou tolik lekcí, takže své plány nemám znechucené jak mnoho starších lidí, ale chápu to. Jsem mladý a naivní a to je má, a nás mladých, obrovská výhoda a hodlám jí využít naplno!

Jaký je váš postoj? Není přece lepší být mladý a naivní? J

Budu rád také za komentář zde, jak na Vás článek působí a zda s tím souhlasíte nebo nikoliv. Jsem rád i za typy na zlepšení. 🙂

Tagy:

Jakub Jonáš

Cílevědomý a nepoučitelný workoholik. Optimista, který se už nemohl dívat, jak se tvoří svět bez něj.

Komentáře